W dniu 12 listopada 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora z Gminy Gromnik, tym razem gospodarzem był ks. Stanisław Kołodziej, Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim. Dzięki społecznej inicjatywie oraz gościnności ks. Proboszcza, seniorzy z Gminy Gromnik mogli spędzić miłe chwile na plebanii przy kawie, herbacie i domowym cieście. Ponadto z okazji jubileuszu 100 rocznicy objawień fatimskich, mogli wspólnie obejrzeć film dokumentalny pt. „ Fatima ujawnia swe tajemnice”. Następnie uczestnicy spotkania odwiedzili kościół pw. Miłosierdzia Bożego i wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ks. Stanisław Kołodziej przybliżył seniorom niezwykłą historię kościoła, a oni sami mogli podziwiać jego pięknie zdobione wnętrze. Jest to niewątpliwie raj dla fotografów i kamerzystów zajmujących się rejestrowaniem uroczystości religijnych.

Składamy serdeczne podziękowania ks. Stanisławowi Kołodziejowi Proboszczowi Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim za profesjonalną współpracę i zaangażowanie przy realizacji projektu socjalnego oraz nieodpłatną projekcję filmu dokumentalnego i gościnę w progach Parafii. Życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i siły w pełnieniu posługi duszpasterskiej.

 HISTORIA KOŚCIOŁA PW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W RZEPIENNIKU STRZYŻEWSKIM

„Kościół zbudowano w 1947 r. w większości z fundacji księży Bochenków i ich rodziny, wg projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego, pod kierunkiem budowniczego Adolfa Boratyńskiego. Poświęcony przez bpa Jana Stępę 26 czerwca 1949 r. Murowany z kamienia, cegły i betonu, otynkowany, jednonawowy z wnętrzem sklepionym kolebkowo na podciągach żelbetowych.
Od frontu wieża wtopiona w korpus. Polichromia wnętrza dekoracyjno-ornamentalna, wykonana w 1955 r. przez Felicję Curyło, Felicję Kosiniak i Marię Wojtyłę – malarki ludowe z Zalipia. Trzy ołtarze z ok. 1958 r., a w nich rzeźby: w głównym Chrystus Frasobliwy, w bocznych Zwiastowanie i św. Józef, wykonał Jerzy Bandura. Wystrój całego kościoła oraz chrzcielnicę kamienną, ambonę żelbetową i inne sprzęty drewniane projektu Zbigniewa Rzepeckiego. Liczne płaskorzeźby i rzeźby, w tym płaskorzeźby drogi krzyżowej i tajemnic różańcowych wykonał Józef Janos, dwadzieścia jeden rzeźb Jerzego Bandury wykonanych w latach 1951-1960. Kamienne figury św. Piotra i Pawła projektowali i wykonali Bogdana i Anatol Drwalowie, płaskorzeźby Matki Boskiej Bolesnej wg projektu tychże artystów. Krucyfiks wykonał Piotr Waligura. Zbiór obrazów nowoczesnego malarstwa, w tym Szymona Czechowicza, Jacka Malczewskiego, Józefa Unierzyskiego, Franciszka Krudowskiego, Vlastimila Hofmana i Ludwika Stasiaka.” - http://www.rzepiennikstrzyzewski-wiz.diecezja.tarnow.pl/#parafia

 Galeria zdjęć